Начална страница
С Ъ О Б Щ Е Н И Е

Във връзка с насрочените на 14 ноември 2021 г. избори за президент и вицепрезидент на републиката и за народни представители, общинска администрация Мизия уведомява избирателите, че могат да подават писмени заявления до Кмета на Общината и кметовете на кметства, както следва:
  1. Избирателите с трайни увреждания, които не им позволяват да упражнят избирателното си право в изборното помещение, но желаят да гласуват с подвижна избирателна кутия, заявяват желанието си в писмена форма чрез заявление по образец /Приложение № 39-ПВР/НС/, подписано саморъчно и подадено от упълномощено лице или изпратено по пощата, факс или чрез електронно заявление през интернет страницата на общината, не по-късно от 30.10.2021 г.

1. 2. Избирател, чийто постоянен и настоящ адрес са в различни населени места, може да поиска да бъде вписан в избирателния списък по настоящ адрес до 10.2021 г. Искането /Приложение № 30-ПВР/НС/ се прави писмено до кмета на общината или чрез електронно заявление през интернет страницата на Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" в Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

1. 3. Само кандидатите за президент и вицепрезидент, кандидатите за народни представители, членовете на ЦИК, членовете на РИК и наблюдателите могат да подадат заявление /Приложение № 34-ПВР/НС/ за издаване на удостоверение за гласуване на друго място до 18.00 ч. на 30.10.2021 г.

1. Избирател, спрямо когото са допуснати непълноти и грешки, може да поиска отстраняването им с писмено заявление /Приложение № 26- ПВР/НС/ до 06.11.2021 г.

БЕЗПЛАТЕН ТЕЛЕФОН ЗА СПРАВКИ В

ИЗБИРАТЕЛНИ СПИСЪЦИ

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support