Община Мизия

Официален сайт

Национален шампионат по спортно ходене 2022 събра най-добрите в тази категория от цяла България в град Мизия.
🗓️Днес, Национален шампионат по спортно ходене 2022 събра най-добрите в тази категория от цяла България в град Мизия.
В надпреварата се включиха над 80 атлети в различни възрастови групи от общо 10 отбора от цялата страна.
✅Класиране по възрастови групи и дължина на състезателните трасета, както следва:
Момичета под 16 години, 3 км:
🥇I място - Елена Великова СКЛА Добруджа Добрич;
🥈II място - Лазаринка Христова СКЛА Нови Пазар;
🥉III място - Виктория Крумова СКЛА Спартак Койнаре.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Момчета под 16 години, 3км:
🥇I място - Кристиян Асеновски СКЛА Мизия;
🥈II място - Александър Колев СКЛА Добруджа Добрич;
🥉III място - Атила Расим - СКЛА Шумен.
📌Наградите връчи: Татяна Спасова -Председател на ОбС Мизия
Девойки под 18 години - 5 км:
🥇I място - Илияна Борисова СКЛА Шумен;
🥈II място - Андрея Стоянова СКЛА Шумен;
🥉III място - Рафаела Радкова СКЛА Шумен.
📌Наградите връчи: Цветан Василев - Заместник-кмет на община Мизия
Юноши под 18 години, 10 км:
🥇I място - Драгомир Борисов СКЛА Шумен;
🥈II място - Божидар Колев СКЛА Добруджа Добрич;
🥉III място - Кристиян Иванов - СКЛА Шумен.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Юноши под 20 години - 10 км:
🥇I място - Еркан Закир СКЛА Шумен;
🥈II място - Иван Иванов СКЛА Добруджа Добрич;
🥉III място - Дило Чергански СКЛА Мизия.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Девойки под 20 години - 10 км:
🥇I място - Надя Стефанова СКЛА Добруджа Добрич;
🥈II място - Александра Бекярова СКЛА Добрич;
🥉III Валерия Маринова СКЛА Добруджа Добрич.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Жени 20 км:
🥇I място - Мария Ангелова СКЛА Мизия;
🥈II място - Иванина Петрова СКЛА Шумен;
🥉III място - Алтен Атанасова СКЛА Добруджа 99 Добрич.
📌Наградите връчи: Георги Георгиев - Трикратен републикански шампион за мъже и дългогодишен спортист от СКЛА Мизия
Мъже 20 км:
🥇I място - Николай Шопов СКЛА Шумен;
🥈II място - Едис Ихсан СКЛА Дунав Русе;
🥉III място - Боян Банешки СКЛА Мизия.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Мъже 35 км:
🥇I място - Йордан Димитров СКЛА Спринт 2020;
🥈II място Станислав Танчев СКЛА Добруджа Добрич.
📌Наградите връчи: Валя Берчева - Кмет на община Мизия
Домакин на събитието бе Община Мизия. Състезанието се проведе в партньорство с Българска федерация по лека атлетика и с финансовата подкрепа на фирми и организации.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Scroll to Top